ABB padeda IKEA panaudoti saulės energiją Singapūre

2018-02-27 - Pažangūs naujos kartos TRIO-50 inverteriai saulės sistemoje užtikrins 1 MW energijos.ABB Švedijos mažmenininkės IKEA Singapūro Tampines priemiestyje esančiai parduotuvei pristatė 20 naujoviškų TRIO-50 saulės inverterių, kurie bus įdiegti parduotuvėje ant stogo sumontuotoje saulės sistemoje. Planuojama, kad sistema generuos 1,3 mln. kWh per metus. Tokio atsinaujinančios energijos kiekio pakaktų daugiau kaip 280 namų ūkių. Saulės baterijų diegimas IKEA parduotuvėje buvo pradėtas 2017 m. kovo mėn., o projektas pabaigtas tų pačių metų gruodžio mėn.

Pirmąjį 2017 m. ketvirtį ABB laimėjo užsakymą iš savo kliento – pirmaujančio saulės sistemų integratoriaus "Phoenix Solar". IKEA tikisi, kad ši ant stogo įrengta sistema per ateinančius dešimt metų leis sutaupyti apie 2,4 milijono eurų parduotuvės elektros energijos išlaidų.

„Phoenix Solar" Azijos-Ramiojo vandenyno regiono viceprezidentas Mark Argar sakė: "Mes didžiuojamės bendradarbiavimu su ABB ir siekiame pristatyti IKEA aukščiausios klasės saulės elektrinių sistemas, remiančias įmonės švarios energetikos politiką. Esame pasiryžę siekti platesnio saulės energijos panaudojimo Azijoje, todėl vienijame jėgas su technologijų pionieriais, tokiais kaip ABB, turinčiais žinių ir patirties kokybiškų įrenginių gamyboje."

"Mes norime padėti patenkinti augančią elektros energijos paklausą pasaulyje, tuo pačiu mažinant poveikį aplinkai ir sukuriant vertę mūsų klientams," - sakė ABB elektrifikavimo produktų skyriaus prezidentas Tarak Mehta. "Šis projektas yra vienas iš pavyzdžių, kai ABB lanksčios ir novatoriškos saulės energijos technologijos leidžia IKEA siekti energijos vartojimo efektyvumo ir tvarumo. Atsinaujinančių energijos išteklių integracija yra vis svarbesnis pasaulinės energetikos revoliucijos bei ABB Next Level strategijos elementas."

Sukurtas siekiant suderinti centrinio inverterio našumą ir kainos konkurencingumą su „string“ inverterio lankstumu, TRIO-50 bus toliau taikomas kitose IKEA parduotuvėse Pietryčių Azijoje. Malaizijoje 500 kW TRIO-50 bus įdiegtas Pietryčių Azijos prekybos centre IPC, kuriame įsikūrusi IKEA. Būsima IKEA parduotuvė Tailande, Bangyai, netoli Bangkoko ant stogo turės 1,5 MW galios elektrinę su ABB TRIO-50.

Kaip ir IKEA daug verslo įmonių planuoja įrengti daugiau saulės sistemų ant stogo per ateinančius kelerius metus, nes saulės energijos ekonominis naudingumas sparčiai auga. Remiantis "GTM Research" duomenimis, per pastaruosius penkerius metus saulės elektrinės ant stogo įrengimas sumažėjo beveik 30 proc., labiausiai dėl saulės baterijų sąnaudų mažėjimo. Saulės elektrinės leidžia vartotojams, tokiems kaip IKEA, be tvarumo tikslų, dar ir pasiekti ekonominę naudą, t.y. sutaupyti.

Ne tik verslo sektorius, bet ir Pietryčių Azijos vyriausybės taip pat naudojasi atsinaujinančių energijos šaltinių iniciatyvomis, pavyzdžiui, Singapūro Ekonominės plėtros tarybos „Solarnova“ projektas, Tailando Alternatyvios energijos plėtros planas (AEDP) ir Malaizijos tvarios energetikos institucijos (SEDA) politika.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra elektrifikacijos produktų, robotų ir pavarų, pramonės automatizavimo ir elektros tinklų novatoriškų technologijų lyderė, aptarnaujanti energetikos, pramonės, transporto ir infrastruktūros objektų užsakovus visame pasaulyje. Tęsdama daugiau nei 130 metų siekiančią inovacijų istoriją, šiandien ABB kuria skaitmeninę pramonės ateitį ir žengia energetikos bei ketvirtosios pramonės revoliucijų priekyje. Tapusi tarptautinių FIA "Formulė E" lenktynių partnere ABB plečia e.mobilumo ribas ir prisideda prie tvarios ateities kūrimo. ABB dirba apie 136.000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių. www.abb.com

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Spausdinti
   • Siųsti el. paštu
  seitp202 14e024956329602ac1258241003c5a2e