ABB technologijos apšviečia garsųjį Rusijos stadioną

2018-06-18 - ABB i-bus KNX sistema užtikrina apšvietimo valdymą atnaujintame Lužnikų stadione.


By Mos.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62305555

Įvartis! Nuaidi šūksnis daugiau nei 80 000 sirgalių talpinančiame Masvos Lužnikų stadione. Išmanusis ABB apšvietimo valdymo sprendimas užtikrina, kad tinkamas apšvietimas didžiuliame stadione leistų matyti įvartį visiems žiūrovams.

ABB istoriniame Rusijos stadione, kuriame vyksta šių metų pasaulio futbolo čempionato septynios rungtynės, tame tarpe atidarymo bei finalinės rungtynes, įdiegė i-bus KNX sistemą. Rusijai gavus teisę organizuoti pasaulio futbolo čempionatą stadionas buvo atnaujintas iš esmės ir paverstas pagrindiniu čempionato stadionu. Projekto metu buvo iškelta užduotis jį techniškai aprūpinti naujausiomis pažangiausiomis technologijomis, bet kartu išsaugoti jo istorinę išvaizdą.

Nuo tada kai 1956 metais Lužnikų stadionas buvo atidarytas, jame vyko daugybė svarbių sporto ir kultūros renginių, tame tarpe 1980 metų vasaros olimpinės žaidynės, pasaulio ledo ritulio čempionatai, lengvosios atletikos ir regbio žaidynės bei koncertai, kuriuose dalyvavo įžymiausi pasaulio muzikantai. Tačiau per visą tą laikotarpį išskirtinę vietą užėmė futbolas ir čia buvo surengta daugiau nei 3000 rungtynių.

Atnaujintame stadione vidaus ir lauko apšvietimą valdo ABB i-bus® KNX sistema, kuri varžybų metu prožektorius įjungia palaipsniui, taip išvengiant perkrovų ir išlaikant stabilumą. Tačiau tas įjungimas yra toks subtilus ir greitas, kad nei žiūrovai, nei darbuotojai to nepastebi. Apšvietimas aplink stadioną valdomas naudojant ABB energijos taupymo algoritmus. Todėl, priklausomai nuo paros laiko, natūralaus apšvietimo ir bendros elektros energijos tinklo apkrovos, yra sutaupoma daug elektros energijos.

KNX sujungia visus elektros instaliacijos komponentus į tinklo sistemą, kur visi vartotojai "bendrauja" per vieną magistralės kabelį. Taip galima integruoti visas stadiono funkcines posistemes į vieną vientisą ir patikimą sprendimą.

"ABB didžiuojasi įgijusi pasitikėjimą tokiame išskirtiniame projekte. Mūsų elektrifikacijos produktai ir pažangios pastatų valdymo technologijos paverčia bet kokio dydžio pastatus išmaniais, o jų elektros energijos vartojimą daro lankstesniu, efektyvesniu ir saugesniu," - sakė ABB elektrifikacijos produktų padalinio prezidentas Tarak Mehta. "ABB i-bus KNX sistema valdo apšvietimą visame stadione, nuo persirengimo spintelių iki aikštės, nuo tribūnų iki VIP ložių."

Didžiuliame stadione yra daugiau nei tūkstantis kambarių, įskaitant 15 sporto salių, viešbutį, pilnai įrengtą medicinos centrą, daugybę restoranų bei laisvalaikio zonų. Aikštę apšviečia virš 348 prožektorių, sumontuota virš 20.000 LED lempų.

Stadione taip pat buvo įrengtas meninis išorinis apšvietimas, kuris kartu su ant stogo sumontuotais šviesos diodais, sudaro milžinišką ekraną, rodantį vaizdo įrašų pakartojimus, rezultatus ir kitus vizualinius vaizdus. ABB Emax 2, Tmax ir Tmax XT padeda valdyti šios didžiulės ir dinamiškos vietos sudėtingus elektros energijos poreikius.

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Spausdinti
   • Siųsti el. paštu
  seitp202 8d8ade57b96ca350c12582b00036365d