Protingi ir patogūs išmanieji namai

2018-03-07 - Elektros instaliacijos bendrovės "NT El-Service" savininkas Casper Stendahl savo namuose įdiegė namų automatizavimo sprendimą ABB-free@home. Savo gera patirtimi jis dalinasi su savo kaimynais ir klientais.

ABB-free@home valdo apšvietimą, kondicionierių, šildymą ir prieigą

Casper Stendahl savo naujuose namuose Vestbjerg, į šiaurę nuo Aalborg, planavo įsidiegti įprastą sprendimą, tačiau susipažinęs su ABB-free@home pakeitė savo nuomonę ir pasirinko ABB išmanųjį sprendimą, leidžiantį valdyti apšvietimą, kondicionierių, šildymą, garsą ir prieigą.

"Planuodamas namo statybas nieko nežinojau apie free@home, bet tai pasirodė įdomu. Ir išties jį buvo labai paprasta įdiegti ir konfigūruoti,“ - sako "NT El-Service“ bendrovės vienas iš savininkų Casper Stendahl. Jis taip patenkintas šia sistema, kad jau pardavė ją keletui savo klientų.

263 m2 namas pastatytas 2300 m2 sklype naujame gyvenamajame rajone Højgaarden, esančiame Vestbjergo pakraštyje, tad šeima pro didžiulius virtuvės ir svetainės langus gali mėgautis gamtos vaizdais.

Patogus naudojimas ir komfortas

Casper Stendahl aprodo namą ir paaiškina, kaip jį valdo per ant sienos įrengtą lietimui jautrų ekraną ir programuojamus mygtukus. Vidaus ir išorės apšvietimas turi keletą skirtingų scenarijų, o integruotos Philips Hue ir Sonos sistemos užtikrina gerą garsą visuose kambariuose.

"ABB lietimui jautrūs ekranai yra tokie pat patogūs kaip iPhone ar Android telefonų. Aš iš tiesų apgailestauju, kad neįsirengiau ekranų visuose kambariuose, nes taip būčiau sutaupęs: nereikėtų termostatų ir mygtukų," - jis paaiškina ir parodo, kaip galima valdyti sistemą su ABB-free@home programa, kuri taip pat atrakina ir namo duris.

Grindų šildymas yra suprogramuotas taip, kad grindys visada išlaikytų 21 laipsnio šilumą, nors faktinė kambario temperatūra būtų 19 laipsnių. Tai sukuria komfortą. ABB yra namų ir pastatų automatikos rinkos lyderė, skatinanti patogesnį ir efektyvesnį energijos vartojimą su ABB Ability sprendimais.

Schuko ir Impressivo

Kalbant apie montavimo medžiagas, buvo pasirinkti juodi ABB Impressivo jungikliai, kurie be mygtukų taip pat dar turi grindų šildymo termostatus, USB, televizorių ir duomenų jungtis.

"Mes atidžiai rinkomės jungiklius ir pasirinkome juodus, nes jie papildo namų interjerą ir atrodo puikiai," - sako Casper Stendahl.

Išmanioji ateitis

Nors Casper Stendahl su malonumu rodo namus savo kviestiniams svečiams, bet jis, kaip ir visi, nelaukia nekviestų svečių. Todėl prie sistemos buvo prijungtas vaizdo stebėjimas ir prieigos valdymas su veido atpažinimo funkcija.

Casper Stendahl yra įsitikinęs, kad ABB-free@home ateityje bus išplėsta daugybe naujų funkcijų.

"Jei sistema tokia puiki nuo pat pradžių, tai kas bus po dviejų metų? Esu įsitikinęs, kad ji dar labiau ištobulės ir pasipildys naujomis funkcijomis. Po penkerių metų, nemanau, kad kas nors tebestatys „neišmanius“ namus," - prognozuoja Casper Stendalh.

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Spausdinti
   • Siųsti el. paštu
  seitp202 9fd194621f267699c125825600251785