ABB greitieji įkrovikliai kreipia Islandiją tvaraus transporto link

2018-05-15 - Islandija įgyvendina ambicingą planą, kuriuo skatina elektrines transporto priemones bei didina atsinaujinančios energijos vartojimą.

Postūmį nukreipti Islandiją tvarumo link paskatino išvada, kad sala pernelyg priklausoma nuo užsienio naftos šaltinių. Šiandien 80 proc. Islandijos energijos gaunama iš neiškastinių išteklių, kurią generuoja hidroenergija ir geoterminė energija.

"Mūsų nepriklausomybės išlaikymui labai svarbi sava energija," - sakė Jon Björn Skúlason, bendrovės,  koordinuojančios vyriausybės, pramonės ir mokslinių tyrimų institucijų nacionalines iniciatyvas "Icelandic New Energy" vadovas.
Nors iškastinis kuras vis dar sudaro 20 proc. visos suvartojamos energijos, Islandijos vyriausybė įsteigė valstybės finansuojamą skatinimo programą, kuria siekiama didinti elektrinių transporto priemonių naudojimą. Ir tai jau veikia - šiandien šalyje yra daugiau nei 6000 elektromobilių, kai tuo tarpu 2014 metais jų buvo tik 90.

Šių elektromobilių įkrovimui buvo įrengta daugiau nei 20 ABB greitojo įkrovimo stotelių garsiajame Islandijos kelyje "Route 1" - daugiau nei 1300 kilometrų ilgio pagrindinėje šalies magistralėje.

Šie įkrovikliai yra pritaikyti ekstremalioms oro sąlygoms, tokioms kaip temperatūra žemesnė nei -30°C. "Neįmanoma rasti sudėtingesnių klimato sąlygų nei Islandijoje," - teigia "Reykjavik Energy" priklausančios elektros bendrovės "ON Power" vadovas Bjarni Már Júlíusson. "ON Power" eksploatuos ABB įkroviklių tinklą magistralėje "Route 1". "Šie įkrovikliai yra pritaikyti ypač sudėtingoms oro sąlygoms: daug druskos, rūkas, žema temperatūra, drėgmė ir audros."

ABB greitieji įkrovikliai gali pripildyti elektromobilio akumuliatorių vos per 15-30 minučių. Visi ABB įkrovikliai turi vartotojų autorizavimui, apmokėjimui ir tinklo ryšiams skirtus sprendimus. Norint, kad Islandija įgyvendintų savo siekį tapti 100 proc. tvarios energijos šalimi, itin svarbu užtikrinti stabilią elektrinių  transporto priemonių įkrovimo infrastruktūrą. "Iš pradžių žmonės buvo skeptiški, tačiau dabar jie mato elektrines transporto priemones keliuose ir supranta, kad jie čia liks ilgam," - sakė Skúlason.


Siekiant našumo "debesų" technologija sujungia įkroviklius su "Microsoft Azure" debesų platforma, o tai reiškia, kad technikai nuotoliniu būdu gali diagnozuoti daugiau nei 90 procentų visų klaidų, o nevykdami į vietą išspręsti virš 60 procentų.

"Jei yra klaida, tai galima nuotoliniu būdu perkrauti ABB įkroviklį ir nereikia siųsti aptarnaujančio personalo į vietą, o tai yra labai svarbu Islandijoje, kur dideli atstumai ir sudėtingos oro sąlygos," - sakė ABB distributoriaus Islandijoje "Johan Rönning" pardavimų vadovas Óskar Gústavsson.


"ON Power" panaudojo savo įmonės spalvą, kad vairuotojams būtų lengviau rasti įkroviklius. "Visi įkrovikliai yra oranžiniai ir juos lengviau pastebėti esant atšiaurioms oro sąlygoms, kurios mažina matomumą", - sakė ABB e-mobilumo įkrovimo verslo plėtros vadovas Lasse Altmann.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra elektrifikacijos produktų, robotų ir pavarų, pramonės automatizavimo ir elektros tinklų novatoriškų technologijų lyderė, aptarnaujanti energetikos, pramonės, transporto ir infrastruktūros objektų užsakovus visame pasaulyje. Tęsdama daugiau nei 130 metų siekiančią inovacijų istoriją, šiandien ABB kuria skaitmeninę pramonės ateitį ir žengia energetikos bei ketvirtosios pramonės revoliucijų priekyje. Tapusi tarptautinių FIA "Formulė E" lenktynių partnere ABB plečia e.mobilumo ribas ir prisideda prie tvarios ateities kūrimo. ABB dirba apie 135.000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių. www.abb.com

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Spausdinti
   • Siųsti el. paštu
  seitp202 cec34723d5d6a0a0c125828e0028eda4