Kaip duomenys gali padėti kovoti su visuotiniu atšilimu

2018-07-24 - Pramonės skaitmenizavimas yra puiki proga paspartinti mūsų energetikos sistemų pertvarką, stabilizuoti klimatą ir padėti prisitaikyti ekonomikai.


Pasaulio meteorologijos organizacijos stebėjimai rodo, kad mūsų atmosferoje anglies dvideginio koncentracija sparčiai didėja, siekdama 403,3 dalis milijonui, t.y. 145 proc. lyginant su ikiindustriniu laikotarpiu. Paskutinį kartą Žemė patyrė panašią CO2 koncentraciją prieš 3-5 milijonus metų, kai temperatūra buvo 2-3°C laipsniais aukštesnė, o jūros lygis - 10-20 metrų aukštesnis nei dabar.

Politikai iškėlė ilgalaikius tikslus, reikalaujančius, kad daug energijos suvartojantys pastatai ir pramonės įmonės iki 2050 metų 80-90 proc. sumažintų išmetamųjų teršalų kiekį. Tai bus įmanoma tik tuo atveju, jei kuo greičiau imsimės veiksmų: kuo ilgiau delsime, tuo drastiškesni ir brangesni bus sprendimai.

Vienintelis kelias yra išmanus energijos vartojimas ir gamyba. Energetikos įmonės, žinoma, užims svarbią vietą, tačiau gamyklos ir komercinės paskirties pastatai turės daugiau motyvacijos ir galimybių daryti tai, ko kiti tiesiog negalės.

Technologijos ir IT infrastruktūra, reikalinga energijos skaitmeninimui, jau yra prieinamos rinkoje. Daugiau nei prieš metus pristatėme ABB Ability - lyderiaujančių skaitmeninių sprendimų portfelį. Praėjo daugiau nei penkeri metai nuo mūsų pirmojo išmaniojo Emax 2 jungiklio. Taip pat vyksta svarbūs pramonės pertvarkymo poslinkiai. Manau, kad 2018 m. bus tie metai, kai skaitmeninimas taps esminiu gamyklų pokyčiu.

Duomenų pagrindu naudojamos skaičiuoklės formuoja valdymo sprendimų priėmimą. Skaitmeninimas tai keičia - duomenų registravimas ir analizė jau automatizuoti, o valdymas gali pagrindinį dėmesį skirti vykdymui. Tos pačios strategijos taikymas energijos valdymo srityje yra nuoseklus požiūris, nes energijos sąnaudos dažniausiai sudaro 3-6 procentus visų išlaidų daugumoje sektorių. (http://www.wiod.org/home)

Pažanga reikalauja dviejų dalykų: duomenų ekspertų ir duomenų. Tokios įmonės kaip ABB privalo sujungti duomenis, reikalingus mašinų duomenų rinkinių kūrimui, ir pritaikyti savo patirtį darbe, užtikrinant, kad kiekviena dirbtinio intelekto paslauga teiktų tikrą vertę ir patikimumą.

Pirmasis žingsnis - geriau suprasti techniką ir jos veikimą. Tai reiškia, kad planinė priežiūra galėtų pakeisti nebūtiną kasdieninę techninę priežiūrą.

Maždaug 12 proc. gamyklose suvartojamos energijos yra pastato šildymas ar aušinimas. Mūsų tikslas yra iškart pastebėti sutrikusį įrenginį, o ne praėjus mėnesiui, kai įprastoje ataskaitoje pastebimas energijos perteklius.

Panašios technologijos taip pat gali būti taikomos elektros energijos tiekimo klausimams, susijusiems su sparčiai augančiu gamyklų, naudojančių atsinaujinančius energijos šaltinius, skaičiumi, spręsti. Renkant aplinkosaugos duomenis, tokius kaip temperatūra, drėgmė ir vibracija, galima sukurti sudėtingesnius modelius, galinčius susieti istorinius aplinkos ir eksploatacinius duomenis.

Jei galime išspręsti energijos suvartojimo gamykloje temperatūrai reguliuoti išlaidas, tai galime žengti dar vieną mažą, bet vertingą žingsnį Žemės klimato stabilizavimo link.

Yra abejojančių, ar išties žmogus ir jo veikla yra atsakingi už klimato pokyčius, tačiau niekas negali paneigti, kad energija yra brangi, o ją valdyti, vartoti ir gaminti galime gerokai išmaniau.

Štai kodėl mes siekiame technologijų pažangos. Mums nesvarbu dydis, tai yra veikiau greičio klausimas. ABB siekia realios pažangos šioje srityje ir kartu mes galime pamatyti realią skaitmenizacijos naudą.

Vertimas iš Andrea Temporiti "How data can help industry combat a major source of global warming"

   • Twitter
   • Facebook
   • LinkedIn
   • Weibo
   • Spausdinti
   • Siųsti el. paštu
  seitp202 ac981d78e7f1982dc12582d40029e29e